KP “Vodovod” Prnjavor bez rukovodstva: Ostavka direktora posle načelnikovog ignorisanja

Dragomir Đurđević, direktor KP „Vodovod“ u Prnjavoru podneo je ostavku koja stupa na snagu 15. marta ove godine, istovremeno kada ističe mandat Nadzornom odboru.

Na taj način Đurđević, koji je imenovan na ovu dužnost u prošlom mandatu kao kadar Saveza za promene, pokazao je da njegova smena nije moguća u kratkom roku kao što je to sredinom januara, zbog dvodnevnog nestanka vode, zahtevao načelnik Darko Tomaš.

On je tada zatražio hitan izveštaj od „Vodovoda“ čijim sadržajem nije bio zadovoljan, te je Nadzornom odboru 18. januara stavio u zadatak da u roku od sedam dana razreši Đurđevića ili će u protivnom pokrenuti smenu Nadzornog odbora. Sve ovo navedeno je u razmeni saopštenja te izjava koje su stanovnici Prnjavora pratili sa velikim interesovanjem.

Međutim, posle sednice Nadzornog odbora više nije bilo informacija u javnosti, pogotovo u vezi odluke o traženoj smeni direktora.

Zato je Đurđević, prethodno se pravdajući da više puta nije udovoljeno njegovim zahtevima za sastanak sa načelnikom, otkrio „EuroBlicu“ da je podneo ostavku. To se nije dogodilo kada je tražio Tomaš, nego kada je Đurđević koji i sada rukovodi “Vodovodom”, procenio da to njemu odgovara.

– Nadzornom odboru „Vodovoda“ ističe mandat 15. marta i moja ostavka stupa na snagu toga dana. Tada će lokalna vlast dobiti priliku da pokrene proceduru izbora novog odbora, a time i mog naslednika – izjavio je Đurđević. On smatra da je bitno doprineo konsolidaciji “Vodovoda” kojeg je, na direktorskoj dužnosti, preuzeo pre nešto manje od četiri godine.

– Zatekao sam poslovni minus od 1.800.000 KM, a završni račun za prošlu godinu je u plusu 130.000 KM. Osim pozitivnog poslovanja preduzeća koje je bilo pred stečajem, urađeni su kapitalni poslovi na vodosnabdevanju šireg opštinskog područja – rekao je Đurđević. On napominje da je 60 odsto opštine obezbeđeno pitkom vodom iz vodovoda i da će taj procenat, rešenjem trase ispod autoputa i korita Lišnje, za šta je sve spremno u građevinskom smislu, biti znatno veći.

– To će omogućiti snabdevanje vodom gradske zone te više sela među kojima su Donja Mravica, Ratkovac, Galjipovci – kaže Đuržević. On navodi da uspehom smatra i reprogram dugova za struju od 500.000 KM, gde se otplata radi po 4.500 KM mesečno na rok od deset godina. Time su, tvrdi Đurđević, sada čisti računi uključujući obaveze prema dobavljačima, poreznicima, državi, opštini i radnicima.

Podsećamo, dvodnevni prekid snabdevanja vodom 13. i 14 januara, uveliko je naljutio načelnika Darka Tomaša koji je energično i bez odlaganja zahtevao smenu Đurđevića.

Posle prepiske sa njim i obrazloženja da je problem uzrokovan nestankom struje, Tomaš je rekao da je neprihvatljivo svaljivanje odgovornosti na “Elektrokrajinu”, Civilnu zaštitu i opštinsku upravu.

– Ti problemi su morali biti ranije predviđeni. Nije dovoljno pre četiri ili pet meseci slikati se i reći u javnosti da je rešena voda za grad Prnjavor i šest mesnih zajednica, a kada se pojavio problem, tražiti krivce u nekom drugom – rekao je Tomaš.

Kadrovi Saveza za promene

U više javnih preduzeća u Prnjavoru, osim Dragomira Đurđevića (SDS), na direktorskim pozicijama su kadrovi imenovani u vreme vlasti Saveza za promene. To su Marija Štefanjuk u Domu zdravlja, Nenad Krajišnik u KP “Park”, Slobodanka Vasić u Vrtiću “Naša Radost”, Petar Brković u Domu kulture, Dušan Slijepčević u Vatrogasnom društvu.

Milan Pilipović – Blic

6 Comments

  1. Mi necemo ili neznamo da radimo u interesu nas samih. Svima je poznato da ako se pocinje nesto graditi da se pod broj jedan mora obezbijediti gradevinska dozvola a da bi dobili gradevinsku izmedu ostalog moramo imati energetsku saglasnost. I,sad da vidimo sta nam znaci ta energetska saglasnost,samo da bi onaj ko ju trazi platio taksu i ostale dadzbine,i po nacelnikovoj prici ne predstavlja nista drugo. Ako je Elektra dala saglasnost onda mora stajati iza toga i logicno bi bilo da direktor Elektre podnosi ostavku. Ne,ne branim ni gospodina Durdevica i on je trebao podnijeti ostavku. Zasto? Zato sto se nije domacinski poslovalo,a to ne domacinsko poslovanje se ogleda u dolasku radnika Vodovoda svakog mjeseca dva puta mojoj kuci I TO S PUTNICKIM VOZILOM. Da je tu bilo domacina onda bi on racune za vodu slao postom i na osnovu prosjecne potrosnje a ocitavanje sata bi vrsio svakih sest mjeseci ili jednom godisnje te bi kroz ustede i voda bila manje skupa. No na pocetku sam napomenuo da necemo ili neznamo raditi u interesu nas samih pa cak ni oni sa doktorskim disertacijama i to ni manje ni vise nego iz oblasti ekonomije. Da je gospodin nacelnik bio ovako istrajan u resavanju manifetluka oko zaposljavanja na auto putu skinuo bih kapu,no tu je nesto posve zanijemio,pitam seZASTO????????????????????????¿????????.

    • Većinu stvari podržavam, ako se računi dostavljaju poštom, to su takođe troškovi, pošta naplaćuje usluge, Vodovod ima i opciju slanja računa email-om, što je najjeftinija varijanta, međutim malo je nas koji to koristimo, ako uz to koristimo trajni nalog to bi bilo pravo rješenje ne samo za vodu, već i za ostale dadžbine, još kada bi većina bila zaposlena i primala plate preko banaka onda bi počeli ličiti na uređeno društvo…

  2. Pricajte sta hocete…ovo je postenjacina..pozdrav za Gospodina Dragomira…napravio je sto je SNSD obecao pa nije uradio..pozzz SDS <3

  3. Sve pohvale za rad, može pričati košta hoće, ali za vrijeme njegovog mandata stabilizovan je rad preduzeća, dug od 1800000 KM koji je stvorila vlast SNSD-a prebacujući upravljanje preduzećem sa opštinskog nivoa na republički i obrnuto, je saniran, odrađen je najveći dio poslova na projektu “Povelić”, sa kojim smo mi, mještani sjevernog dijela opštine riješili ogroman problem. Zašto projekat nije građen bržom dinamikom, veliki razlog je i u samom stanovništvu, malo koja trasa nije imala spor oko toga kuda može proći cjevovod, dešavalo se da se radovi zaustave i duži period zbog “gredice luka” ili “dva tri reda kukuruza”. A postupci načelnika opštine su kranje politički obojeni i nisu realni, jer za vrijeme problema sa strujom i vodom Darko nije ni bio u Prnjavoru, a kao prvi čovjek opštine prvi je i trebao tražiti rješenje i koordinirati radove u toku sniježnih padavina, ali on se pojavio tek u ponedjeljak, stigao iz BL i počeo da traži “krivce”, a prvi krivac je upravo on.

  4. Lep Kuruz ionako slabo vodu pije. E profesore, ispade ti iz politike a bas si mogao jos da si doprineses a i ilovskim uhljebima

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*