Počela superliga, pao KK “Partizan“‏

Proteklog vikenda počela je dugo očekivana superliga za juniore. U superligi se ove sezone takmiči 5 klubova a pored OKK “Prnjavor“ to su još: KK “Šampion“, KK “Basket2000“, KK “Partizan“ i KK “Igokea“.

U prvom kolu Bulldogsi su išli na gostovanje u BL kod odlične ekipe KK “Partizan“. I prva utakmica bila je već pravi test za naše Bulldogs juniore koji su jedva dočekali da krenu sa utakmicama. Veoma talentovana ekipa KK “Partizan“ pružila je veoma dostojan otpor našim juniorima i natjerala ih da se pomuče da bi došli do ove prve i veoma važne pobjede. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i poveli sa 5:0 ali onda se bude i Bulldogsi i silovito kreću da igraju i završavaju prvu četvrtinu sa 9 razlike (12-21). Nastavili su Bulldogsi sa dobrom igrom i do sredine druge četvrtine i imali razliku od 15 poena ali je tada došlo do pada u igri i domaćini su to dobro znali da iskoriste i došli par puta i do izjednačenja pa čak i poveli. Ipak su Bulldogsi u četvrtoj četvrtini pokazali kako znaju da igraju i ponovo su stekli prednost koju više nisu ispuštali do kraja utakmice. Odlična utakmica na početku superlige za naše Bulldogse. Treba naglasiti da Bulldogsi nisu mogli da računaju na pomoć Stakića koji se povrijedio na samom početku utakmice pa je i to malo otežalo igru Bulldogsa koji su ipak na kraju zasluženo slavili.

KK “Partizan“ 68 – 79 OKK “Prnjavor“ – Bulldogs

(12-21); (22-16); (15-12); (19-30).

Strijelci za OKK “Prnjavor“-Bulldogs: Đukarić 26, Kalabić 21, Vuković 16, Rogić 7, Majkić 7 i Sarić 2.
Sledeću utakmicu juniori OKK “Prnjavor“ igraju na domaćem terenu u srijedu 23.12.2015 od 20:30 časova a protivnik je uvijek nezgodna ekipa KK “Šampion“ BL. Utakmica se igra u sali O.Š. “NikolaTesla“.

Prije juniora od 19:00 časova kadeti će odigrati utakmicu protiv KK “Basket2000“.