Pobjeda Ljubića za kraj sezone: Slobodi nisu pomogla ni dva penala u Prnjavoru

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada peti put su poraženi u prvenstvu u sezoni 2021/22. m:tel Prve lige Republike Srpske i to u Prnjavoru od Ljubića (0:1) u poslednjem kolu, te su ostali bez druge pozicije i vicešampionske titule.

Novograđanima na stadionu “Siniša Peulić” nisu pomogla ni dva jedanaesterca koja je dosudio arbitar Danijel Perić iz Bijeljine, a junak Prnjavorčana je mladi golman Mihajlo Dabić koji je sa “bijele” tačke odbranio udarce prvo kapitena gostiju Mateje Dodiga u 57, a potom i iskusnog napadača Edina Kesića u 74. minutu. Osim toga Dabić je bio nesavladiv svih 90 minuta odbranivši cijeli niz teških udaraca, a nekoliko puta je odličnim paradama “vadio” lopte iz “devedesetke” i zaslužio je epitet junaka utakmice.

Trenutak odluke dogodio se u 50. minutu kada su Prnjavorčani pogodili mrežu Elvira Trake, a u strijelce se upisao mladi Nemanja Radonjić. U čvrstoj, pomalo i nervoznoj utakmici, uz tenzije, Ljubić je sa ova tri boda prestigao komšijski Tekstilac iz Dervente na tabeli u osvojio veoma dobro deveto mjesto na kraju sezone. Sloboda ostaje na trećoj poziciji, tri kotaka iza dobojske Sloge.

Ljubić – Sloboda (NG) 1:0 (0:0)

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru. Gledalaca: 100. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina). Strijelac: 1:0 Radonjić (50). Žuti kartoni: Ćetojević, Milanović, A. Žižak, Radonjić, Dabić, Subić, B. Žižak (Ljubić), Samardžić, Kesić, Abrego (Sloboda).

LJUBIĆ: Dabić, Radaković, Radonjić, Jagodić, Milanović (od 74. B. Žižak), A. Žižak (od 86. Čudić), Jugović (od 74. Segić), Subić (od 90+5. Mišić), Grahovac, Bobić, Ćetojević (od 46. Javorac).
SLOBODA (NG): Trako Lalić, M. Kovačević (od 81. LJ. Kovačević), Dodig (od 70. Smajić), Abrego, Samardžić (od 81. Bogučanin), Lelji, Kesić, Rašević, Nuhanović, Alvarez.