Pet medalja za Atletski klub “San” iz Prnjavora na Seniorskom prvenstvu BiH

Posle šest medalja na Juniorskom Prvenstvu Bosne i Hercegovine, atletičari Atletskog kluba ”San” iz Prnjavora osvojili su i pet medalja na Seniorskom Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Dve srebrene i tri bronzane, čime su svoj bilans na zvaničnim prvenstvima Bosne i Hercegovine u ovoj godini povećali na 22, od čega je : 1 zlatna, 7 srebrenih i 14 bronzanih.

Najuspešniji takmičar kluba je bio Kristijan Marić sa osvojene tri medalje, jednom srebrenom i dve bronzane.

Kristijan je srebrenu medalju i Titulu Viceprvaka Bosne i Hercegovine osvojio u skoku s motkom sa novim ličnim rekordom.

Bronzane medalje Kristijan je osvojio u disciplinama skok u vis u bacanju diska.

Zvanično najbolja juniorka Prnjavora i jedna od najboljih juniorki Bosne i Hercegovine i Republike Srpske, Kristina Stojković je posle tri medalje na Juniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine, ponovo potvrdila da je jedna od najboljih u sprintu i osvojila dve medalje i u seniorskoj konkurenciji.

Kristina je u trci seniorki na 400 m osvojila srebrenu medalju i Titulu Viceprvakinje Bosne i Hercegovine, dok je u trci seniorki na 200 m drugog dana takmičenja osvojila bronzanu medalju.

Odličan nastup je imao i Srđan Stanišić u trkama na 100, 200, 400 i 800 m. Srđan je u trkama na 100 i 800 m postavio nove lične rekorde.

Sledeći nastup atletičari Atletskog kluba ”San” iz Prnjavora imaju već u sredu kada je na programu Međunarodni atletski miting u Čakovecu.

Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godine.

Takođe se zahvaljujemo Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu  za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja.