Ljubić porazio šampiona RS-a

Minulog vikenda nastavljena je prva futsal liga Rs, svoj premijerni meč u nastavku sezone KMF Ljubić je imao na domaćem parketu.

Protivnik Prnjavorčana je bila ekipa Kmf Ugljevik branilac titule prvaka RS-a, a koji je do ovoga kola bio i lider na tabeli. U derbiju kola, a možda i derbiju sezone Ljubić je uspio da savlada aktuelnog šampiona i sa nova tri boda došao je u ravnopravnu situaciju da se bori za prvo mjesto koje bi značilo i plasman u Premijer ligu BiH. Do 14. minuta mreže su mirovale, a onda je Ljubić u samo tri minuta pogodcima Kovačevića i Ančića došao u vodstvo od 2:0. Na odmor se otišlo rezultatom 3:1 za domaćina. U nastavku susreta Prnjavorčani nisu posustajali pa je u 27. minuti na semaforu stajalo visokih 5:1, već tada je svima bilo jasno da je aktuelni prvak RS-a na koljenima i da bodovi ostaju u Prnjavoru. Do kraja susreta mreže su se tresle na obe strane a konačni rezultat je iznosio 8:5.

Sa ovom pobjedom Ljubić se približio na bod zaostatka za Ugljevikom, dok su gosti porazom prepustili lidersku poziciju ekipi Nevesinja. Za trenutno prvoplasiranim Nevesinjom Prnjavorčani zaostaju četiri boda. Ono sto svakako raduje Prnjavorčane je da u 10. kolu dočekuju na svom parketu ekipu Nevesinja, i zasigurno će to biti utakmica u kojoj će se možda odlučivati i o novom prvaku Rs-a.

Drugi Prnjavorski prvoligaš Obilić ovoga vikenda nije izlazio na parket jer je utakmića koja se trebala igrati u Banja Luci protiv Kmf Sokrates odgodjena.