Ljubić odigrao drugu pripremnu utakmicu

U sklopu priprema za nastavak prvenstvenoga karavana Prnjavorski Ljubić je danas gostovao u Srpcu, gdje je odigrao svoju drugu kontrolnu utakmicu, protivnk Ljubića je bila ekipa Sloge koja je savladala „plave“ rezultatom 3:0.

U početnom ispitivanju snaga Sloga je prvi put ozbiljnije priprijetila u 14. minutu,kada je napadač Sloge uzdrmao prečku, igrao se 29. minut kada je Sloga propustila novu kolosalnu šansu, ali se istako golman Ljubića Radulović koji je odlično intervenisao. Samo minut kasnije Sloga je povela, napadač Glišić se sjurio u kazeni prostor Ljubića i preciznim udarcem je poslao loptu iza ledja nemoćnog Radulovića. Do kraja poluvremena Sloga je još jednom uzdrmala okvig gola Ljubića, ali se na odmor otišlo rezultatom 1;0.

Nastavak susreta Prnjavorčani su dobro otvorili, igrao se 47. minut kada je napadač Ljubića Segić izašao oči u oči sa golmanon Sloge, ali je čuvar mreže domaćina uspio da sačuva svoju mrežu. U 61. minutu nova dobra prilika za Slogu, ali je golman Ljubića još jednom bio na visini zadatka. Tri minuta kasnije Glišić se našao sam u petercu Ljubića, ali je njegov udarac završio iznad prečke. Igrao se 70. minut kada je nakon sjajnog dubinskoga proigravanja Segić još jednom izašao jedan na jedan sa golmanom Sloge ali se ni ovaj put mreža nije zatresla. U 76. minutu Zukanović je nakon dobroga prdora Glišića povisio rezultat na 2;0, da bi konačnih 3;0 postavio najbolji pojedinac na meču Glišić u 88. minutu.

Treba napomenuti da je Ljubić bio znatno oslabljen, te da je u Srbac putovao bez nekoliko standardnih prvotimaca, a trener Segić je ukazao šansu svim igračima koje je vodio na ovu utakmicu. Bila je ovo jaka provjera za Prnjavorčane jer se ekipa Sloge nalazi u vrhu tabele drugoligaškoga zapada, i sigurno je skrenula pažnju kormilaru Segiću na detalje na kojima treba poraditi kako bi ekipa prvu prvenstvenu utakmicu protiv Laktaša dočekala spremna.
Novu pripremnu uakmicu plavi će odigrati u srijedu, a protivnik će biti ekipa Slobode iz Mrkonjić Grada.