Dvije članice Atletskog kluba “Prnjavor” učestvovale na seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine i osvojile dvije medalje

Dvije članice Atletskog kluba “Prnjavor” učestvovale su danas na seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine i osvojile dvije medalje. Maksimalan učinak za naše takmičarke.

Zbog odsustva naše najbolje takmičarke Jelene Gajić ostali smo bez titule prvaka na 400m.

Magdalena Katana je nastavila sa uspješnom serijom poslije titule juniorskog prvaka Bosne i Hercegovine. Danas je osvojila titule vicešampiona na 5000m sa novim ličnim rekordom 21:17.

Druga naša učesnica Katarina Čubrilo je takođe poslije velike borbe osvojila treće mjesto i bronzanu medalju na 1500m.
Sutra nas očekuje drugi dan prvenstva Bosne i Hercegovine i nastup naše najbolje članice Jelene Gajić na 800m, kao i Magdalene i Katarine na 3000m.