AK Prnjavor: Mirković i Radulović šampionski

Mirković i Radulović Šampionski

Odlični nastupi mladih članova Atletskog kluba “Prnjavor” na pionirskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u Tuzli.

David Mirković je nastavio svoj šampionski pohod od prošle godine. Mirković je u trci na 1000m osvojio ubjedljivo prvo mjesto i titulu šampiona sa novim ličnim rekordom od 3:05,07. Ovim nastupom David je osvojio petu titulu prvaka BiH za redom.

Mladi Filip Radulović je dokazao da je jako talentovan i dobar u više atletskih disciplina. Filip je prvo osvojio titulu vicešampiona u disciplini 80m sa preponama, a zatim se okitio i bronzanom medaljom u skoku u dalj gdje je popravio lični rekord koji sada iznosi 4,45m.

Pored njih na prvenstvu su još uspješno nastupali: Jana Živković, Neda Radulović, Sofija Makivić, Sofija Šušak, Lidija Kovačević, Gregor Kašić i Luka Kalaba.