AK “Prnjavor” četiri titule Republike Srpske

Atletski klub “Prnjavor” je daleko najuspješniji klub na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske u krosu koje je juče održano u Prijedoru.

Sa četiri prva mjesta i zlatne medalje od ukupno dvanaest održanih trka.

Zlatne medalje i titule prvaka Republike Srpske redom su osvajali:
Jelena Gajić najbolja atletičarka u Srpkoj poslije ozbiljne povrede i rupture mišića osvojila je prvo mjeso i zlatnu medalju u glavnoj trci seniorki na 4000m i dokazala da joj nema ravne na ovim prostorima.
Magdalena Katana nastavila je svoj pobjednički niz i osvojila je titulu prvaka Republike Srpske u trci juniorki na 3000m.
Neda Radulović iako je bila jedna od najmlađih takmičarki nova je šampionka Republike Srpske na 600m u trci cicibanki.
David Mirković je dominantno nastavio svoje nastupe u Srpskoj i BiH sa novom titulom i prvim mjestom u trci cicibana na 600m.

Vicešampioni Republike Srpske osvojivši druga mjesta postali su:
Jovana Radulović u trci starijih pionirki na 1000m.
Jana Živković u trci cicibaki na 600m.
Filip Radulović u odličnoj trci mlađih pionira na 2000m.

Anamarija Radulović je zaokružila izuzetno veliki uspjeh našeg kluba osvojivši bronzanu medalju u trci starijih pionirki na 1000m.
Prnjavor je sa četiri titule i osam osvojenih medalja osvojio gotovo trećinu od dvanaest trka i dvadeset četiri medalje i bio daleko najuspješniji ispred Banja Luke i Atletika sa po dvije zlatne medalje.