Vuk Vasić donio bod rukometašima Sloge

Sinoć je u Sportskoj dvorani Mladost u Prijedoru odigrana derbi utakmica 20.kola Druge m:tel lige Republike Srpske.

ORK Prijedor -:- RK Sloga Prnjavor 34:34 (17:17)

Ovim bodom prnjavorski rukometaši nanizali su 11 utakmica bez poraza i učvrstili su drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli. Do boda rukometaši Sloge došli ponovo kroz dramatičnu i neizvijesnu završnicu a junak je bio Vuk Vasić, koji je dao gol za 34:34 prije samog isteka vremena.

Utakmicu su bolje otvorili prnjavorski rukometaši, koji su u osmoj minuti imali prednost +3 (3:6). Nakon toga igralo se gol za gol sve do 26′ (14:16). Tada domaći rukometaši prave seriju 3:0 i prvi put u 29′ dolaze do prednosti 17:16. Do kraja prvog poluvremena rukometaši Sloge uspjeli su izjednačiti na 17:17 za konačan rezultat nakon prvih 30′ igre.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći rukometaši, kojima su na ruku išle i čudne sudijske odluke. Serijom 4:0 prijedorčani dolaze do najveće prednosti 24:19 u 39′. Do 48′ ponovo slijedi period igre gol za gol (29:25), a nakon toga rukometaši Sloge prave seriju 4:0 i stižu do izjednačenja. Veoma neizvijesna završnica u koju su domaći rukometaši ušli sa dva gola prednosti (34:32) u 59′. Posljednji trenuci utakmice pripali su prnjavorčanima, koji su sa dva gola stigli do izjednačenja i podjele bodova 34:34. Gol za važan bod postigao je mladi Vuk Vasić.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Đaković David sa 12 golova a pratio ga je Davidović Slavko sa 10 postignutih golova. Kod rukometaša Sloge najraspoloženiji je bio Nemanja Pejaković sa 9 postignutih golova, Miloš Veljančić je dao 7, a Aleksandar Trivunović 5.

Ovim bodom rukometaši Sloge stigli su do 27 osvojenih bodova i sada imaju dva boda prednost od najbližih pratilaca RK Srbac i RK Kaluđer Banja Luka. Ekipa ORK Prijedor sa 21 osvojenim bodom zauzima 5.mjesto.
U idućem kolu prnjavorski rukometaši gostuju kod ekipe RK Srbac, gdje kolo prije kraja šampionata mogu potvrditi drugo mjesto.