Trinaestogodišnji Nikola Moravac: Džudista koji ne može prebrojati medalje

Džudo klub “Soko M ” iz Prnjavora već godinama ostvaruje zapažene rezultate. Gotovo da nema takmičenja na kojem Prnjavorčani nisu osvajali medalje.

Stručan rad, kvalitetni treninzi pod budnim okom Živka Milijiša, urodili su plodom. Na džudo scenu, iz dana u dan, prnjavorski klub lansira šampione. Jedan od njih je i 13-godišnji Nikola Moravac. Da će pred Nikolom biti svijetla budućnost, govori blistava prošlost. Za osam godina koliko se bavi ovim sportom, osvojio je oko 130 medalja različitog sjaja.

nikola-moravac (1)

“Moji školski drugari su trenirali džudo, pa sam prije osam godina i ja odlučio da pokušam. Kroz osam godina bavljenja ovim sportom, stekao sam mnoga prijateljstva, i osvojio brojne medalje”, kaže Nikola.

Nakon što je počeo trenirati, na prvu medalju nije dugo čekao. Bilo je to 2009. godine na takmičenju “Laktaško ljeto”, gdje Nikola osvaja zlato. Nakon toga medalje su se nizale kao na traci. Od 130 osvojenih medalja neke od njih kod mladog Prnjavorčanina zauzimaju posebno mjesto.

” Najznačajnija medalja mi je osvojeno zlato na Međunarodnom takmičenju u Francuskoj. Medalju sam osvojio napornim radom i trudom, uz podršku svog trenera, roditelja i prijatelja”.

Priliku da brojku od 130 osvojenih medalja poveća, Nikola će imati na Balkanskom prvenstvu u Skoplju na koje uskoro odlazi. Svaki sportista ima svoj cilj, pa tako i 13-godišnji Prnjavorčanin koji je za kraj poručio, “Moj cilj su Olimpijske igre”.