Tekvondoisti “Prnjavora” u Sarajevu osvojili 15 medalja

Na juče održanom ”Sarajevo kupu 2016” međunarodnom tekvondo turniru za kadete juniore i seniore, tekvondo klub ”Prnjavor” je imao zapažen nastup.

Prnjavorski tekvondoisti su osvojili 15 medalja od toga 8 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane medalje. U konkurenciji kadetkinja Lana Đukić i Tijana Smiljić osvojile su zlatne medalje u borbama, a Maja Petrović je osvojila srebrnu medalju u borbama i srebro u formama. U svojim težinskim kategorijama kadeti Dušan Domuz i David Malešević osvojili su u borbama bronzane medalje.

Naši juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine, Elda Mešić i Sava Njegovan su ostvarenim rezultatom još jednom potvrdili da se nalaze u vrhu bosanskohercegovčkog tekvondoa. Elda Mešić je osvojila zlatnu medalju u borbama -64kg i srebrnu medalju u formama. Sava Njegovan je i ovaj put bio najuspješniji takmičar prnjavorskog kluba osvojivši zlatnu medalju u borbama, kategorija -69kg i zlatnu medalju u disciplini forme-crni poojas.

U seniorskoj konkurenciji takmičari su postigli sledeće rezultate: Jovana Njegovan je osvojila zlatnu medalju u borbama -63kg i zlatnu medalju u formama-crni pojas, Aleksandar Fešiš bronzanu medalju u borbama kategorija -64kg i Bojan Malešević je u borbama +85kg osvojio bronzanu medalju.