Sudijska nadoknada spasila Slogu

U okviru 18. kola Druge lige RS grupa Zapad, Ljubić i Sloga su podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2.

Da će ovo biti jedna kvalitetna i uzbudljiva utakmica dalo se naslutiti odmah na početku. Samo što je lopta krenula sa centra gosti su imali odličnu priliku. U 30. sekundi napadač gostiju Lukić sjajno šutira sa vrha kaznenog prostora ali je stativa spriječila rano vodstvo Sloge. Na dobru priliku Sloge, Ljubić je odgovorio pogotkom, igrao se 4. minut kada je Segić iskoristio neopreznost gostujuće odbrane i matirao čuvara mreže Milankovića za 1:0. Usledio je period blage terenske inicijative gostiju, ali bez izglednijih prilika sve do 22. minuta kada je napadač gostiju Lukić šutirao sa nekih desetak metara, ali je njegov udarac završio pored stative. Finiš prvog poluvremena je ponudio nova uzbuđenja, prvo je u 41. minutu nakon dobro izvedenog kornera Sloge dobro šutirao Vuković, ali je čuvar mreže Ljubića bio na pravom mjestu. Poslednji minut prvog poluvremena ponudio je sjajnu priliku za Dobojlije, Jupić se našao sam u šesnaestercu Ljubića, odlično šutirao, ali je Radulović fantastično intervenisao. U nastavku susreta do prve ozbiljnije prilike se čekalo desetak minuta, nakon jedne dobre akcije domaćih, Subić izbacuje Segića ali je dobro interevenisao odbrambeni igrač Sloge. Samo minut kasnije Ljubić povisuje vodstvo na 2:0. Deket je sjajnim pasom izbacio kompletnu odbranu gostiju, Segić se našao jedan na jedan sa golmanom Sloge, te je rutinski pospremio loptu iza leđa nemoćnog Milankovića. Nakon drugog primljenog pogotka Sloga je krenula na sve ili ništa, njihova terenska inicijativa je krunisana pogotkom u 62. minutu kada je napadač Lukić smanjio rezultat na 2:1. Ljubić je pobjedu mogao ovjeriti u 68. minutu kada je Subić dobro šutirao, ali se istako čuvar mreže gostiju. Još bolju priliku nije realizovao A.Žižak koji se u 77. minutu našao sam u šesnaestercu Dobojlija, ali je njegov udarac završio preko prečke. I onda kako to obično biva, nakon neiskorištenih prilika stiže kazna. Igrala se sudijska nadoknada kada je smušenost odbrane Ljubića iskoristio Jupić izjednačivši rezultat na 2:2. Ubrzo nakon toga vrlo dobri sudija Vukić iz Banja Luke se i poslednji put oglasio na susretu, pa je susret okončan podjelom bodova.

Fudbaleri Ljubića mogu zaliti za olako prokockanim vodstvom od 2:0. Ali i bod protiv favorizovane ekipe Sloge može imati težinu kao tri. U narednom kolu “plavi” će gostovati u Trnu kod ekipe Sloge.