Šipovo slavilo u uzbudljivoj završinici u Prnjavoru

U okviru posljednjeg kola Druge lige Republike Srpske ekipa KK Mladost Bulldogs je dočekala ekipu Plive iz Šipova.

Zanimljiv podatak je bio da je ekipa Šipova došla kao prvoplasirana u Prnjavor ali bi porazom pala na četvrto mjesto i ispala iz kombinacija za play off i titulu. Počeo je trener Bokur utakmicu sa mlađim igračima koji nažalost nisu iskoristili šansu te su gosti se ubrzo odlijepili na plus 17. Sredinom prve četvrtine u ekipu su ušli iskusniji igrači i počeli polako da tope prednost.

Na poluvrijeme ekipa Plive ipak odlazi sa dvocifrenom razlikom. U drugom poluvremenu potpuno druga slika. Mladi Trivičević je nastavio dobru formu i dominirao u drugom poluvremenu. Rastrčala se naša ekipa, pogodila otvorene šuteve te se u Prnjavoru titula odlučivala utakmicom na jednu loptu. Napravili su naši momci faul na minus jedan ali gosti promašuju oba bacanja na osam sekundi do kraja.

Gosti igraju nogom na sekund do kraja. Pokušao je Blagojević da dovede domaće u prednost ali je vrijeme nažalost isteklo. Gosti su na kraju slavili konačnim rezultatom 68:67 i osvojili titulu Druge lige zapad.

Ekipi Plive iz Šipova čestitamo i želimo mnogo sreće u play offu.

Nažalost, utakmicu je obilježila teška povreda u trećoj četvrtini našeg igrača Miloša Jugovića kojem želimo brz oporavak i povratak na teren!

Ovom utakmicom se stavlja paravan na ovu sezonu a treba istaći da su stručni štab ali i uprava zadovoljni napretkom mladih igrača i igrom koja je prikazana kroz sezonu.