Rukometni derbi bez pobjednika

RK SLOGA PRNJAVOR -:- ORK ČELINAC 33:33 (13:17)

Odlična rukometna utakmica odigrana je sinoć u Sportskoj dvorani Sloga, između dva vodeća tima Druge m:tel lige Republike Srpske. Sjajna atmosfera ispunjene dvorane Sloga uz neizvjesnu i kvalitetnu utakmicu opravdalo je epitet derbija prvenstava. Na kraju su ekipe podijelile bodove, budući da su završili rezultatom 33:33. Ovim bodom gosti iz Čelinca osigurali su titulu prvaka Druge m:tel lige Republike Srpske, a rukometaši Sloge učvrstili su drugu poziciju.

Utakmica je krenula oprezno sa obe strane, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda gosti iz Čelinca koriste promašene sedmerce, kontre i zicere domaćih rukometaša i odlaze na odmor sa 4 gola prednosti (13:17).

Drugo poluvrijeme donijelo je sličnu igru, rukometaši Sloge zbog promašenih penala i zicera nikako ne uspijevaju uhvatiti rezultatski priključak, što su gosti iskoristili i otišli na velikih +6 (25:31) u 54′. Tri minute prije kraja gosti su imali prednost +5 (28:33) ali to nisu uspjeli sačuvati. Odličan presing rukometaša Sloge donio je pet golova za konačnih 33:33.

Najbolji strijelac na utakmici bio je kapiten Sloge Miloš Veljančić sa 10 postignutih golova, a na drugoj strani Miloš Pejaković je postigao 7.U idućem, 20. kolu prnjavorski rukometaši gostuju u Prijedoru istoimenoj ekipi.