Rukometaši Sloge pobjedom završili sezonu

Sinoć su rukometaši Sloge upisali trinaestu prvenstvenu pobjedu. Prnjavorski rukometaši bili su bolji na domaćem parketu od ekipe RK Srednjoškolac Novi Grad, rezultatom 41:19.

Samo su uvodne minute utakmice pripale gostima iz Novog Grada, koji su nakon 5′ imali prednost 3:1, nakon toga na parketu dvorane Sloga postoji samo jedna ekipa. Domaći rukometaši su do kraja prvog poluvremena otišli na velikih devet golova razlike (21:12).

Drugo poluvrijeme isti slika kao i u većini prvog poluvremena, domaći igrači iz minute u minutu povećavaju prednost za konačnih 41:19.

Najistaknutiji u pobjedi Sloge bili su pivot Miloš Žunić sa 8 postignutih golova i golman Miloš Materić sa 15 uspješnih odbrana. U domaćoj ekipi u strijelce se upisalo čak 12 igrača, pored najefikasnijeg Žunića, pratili su ga Dimitrić Đorđe sa 5 golova, Vračević Luka 5, Trivunović Aleksandar 4, Vasić Vuk 4, Slatinac Dario 4, Veljančić Miloš 3, Knežević Nemanja 2, Pejaković Nemanja 2, Kovjanić Ognjen 2, Budiša Stefan 1 i Duronjić Nikola 1.

U gostujućoj ekipi najraspoloženiji bili su Aničić Nenad sa 7 golova i Radišić Petar sa 4.

Ovom pobjedom prnjavorski rukometaši osvojili su 29 bodova (13 pobjeda, 3 neriješeno odigrane utakmice i 4 poraza) i nalaze se na diobi drugog mjesta zajedno sa ekipama RK Srbac i RK Kaluđer  Banja Luka.