Rukometaši Sloge ostvarili prvu pobjedu u Prvoj m:tel ligi Republike Srpske

Sinoć su rukometaši Sloge ostvarili prvu pobjedu u 14. kolu Prve m:tel lige Republike Srpske, pobijedivši ekipu RK Glasinac Sokolac rezultatom 35:29 (16:12) na domaćem terenu.

Igrači iz Prnjavora su od samog početka utakmice dominirali i stvorili prednost od četiri gola (6:2). Do kraja prvog poluvremena, uspjeli su zadržati tu prednost rezultatom 16:12.

U drugom poluvremenu, domaća ekipa je nastavila s dobrim igrom i sa odbranama Milovana Šljivića i golovima Vladana Markovića otišla na sedam golova prednosti (28:21). Iako su gosti pokušali smanjiti razliku, nisu uspjeli i Sloga je zasluženo osvojila prvu pobjedu u Prvoj m:tel ligi Republike Srpske.

Ova pobjeda dala je prnjavorskim rukometašima nadu u borbi za opstanak u ligi, a do kraja sezone će se boriti s ekipama ORK Borac Banja Luka i RK Sokolac Glasinac. Najistaknutiji pojedinci utakmice bili su Milovan Šljivić sa 17 odbrana i Vladan Marković sa 11 postignutih golova.

U narednom kolu, Sloga će gostovati kod ekipe RK Slavija u Istočnom Sarajevu.