Žetva medalja Prnjavorskih atletičara na državnom prvenstvu

U Brčkom je održano prvenstvo Bih i Rs-a u krosu, učešće na ovom prvenstvu su uzeli i atletičari AK „Prnjavor“. U najavi takmičenja trener Dalibor Vrhovac je nagovještavao da će se Prnjavorski atletičari okititi brojnim medaljama. Prnjavorčani su se iz Brčkoga vratili sa osam osvojenih medalja, dvije srebrene i šest bronzanih.

Jelena Gajić je u trci juniorki na 3000m osvojila bronzanu medalju na prvenstvu Bih, i srebrenu medalju na prvenstvu RS-a. Adin Čajić je u trci mlađih juniora na 5000m osvojio bronzanu medalju na prvenstvu Bih, i srebrenu medalju na prvenstvu RS-a. Aleksandar Đurić je u trci cicibana na 1000m osvojio bronzanu medalju na prvenstvu Bih, i bronzanu medalju na prvenstvu RS-a. Nikola Petrović je u trci mlađih juniora na 5000m osvojio bronzanu medalju na prvenstvu RS-a, dok je Valentina Samardzić u kategoriji mlađih juniorki na 3000m osvojila bronzanu medalju na prvenstvu RS-a.

Osam osvojenih medalja u veoma jakoj konkurenciji su najbolji pokazatelj da se u AK „Prnjavor“ ozbiljno i kvalitetno radi, a kada se dobro radi i rezultati rada postaju vidljivi. Da Prnjavorska atletika ne mora da brine za svoju budućnost još jednom su pokazali mladi atletičari koji uvjek bivaju ispraćeni sa velikim očekivanjima, ali se uvjek i vrate sa medaljama oko vrata.Bila je ovo dobra uvertira pred Međunarodnu atletsku trku koja će se održati 25. marta u Prnjavoru.