Prnjavorčani briljirali u Dubici, Marić oborio lični rekord u Osijeku

Članovi Atletskog kluba /AK/ “Prnjavor” na 56. trci Oslobođenja u Kozarskoj Dubici osvojili su šest od ukupno 12 pehara u glavnim trkama juniora i seniora u obje kategorije.

Predsjednik kluba Željko Petrović rekao je u izjavi Srni da su atletičari iz Prnjavora pokazali potpunu dominaciju u juniorskoj muškoj konkurenciji u trci na 2.000 metara.

„Sva tri pobjednička pehara su osvojili naši članovi jer su prvo mjesto i titula pripali Davidu Mirkoviću, drugi je bio Filip Radulović, a treći Luka Kalaba“ , precizirao je on.

Petrović je naglasio da su i juniorke bile vrlo uspješne osvojivši dva pobjednička pehara. Prvo mjesto u trci na 1.000 metara osvojila je Neda Radulović, a drugo Sofija Šušak. Sofija Makivić zauzela je odlično četvrto mjesto.

„U glavnoj seniorskoj trci na 2.000 metara novi pehar za Prnjavor osvojila je Jovana Radulović koja je zauzela treće mjesto, a odličan nastup imala je i mlada Jana Živković koja je osvojila četvrto mjesto. Pored osvajača pehara u lijepom svjetlu su se predstavili i naši ostali takmičari“ , rekao je on i dodao da članovi AK „Prnjavor“ naredni nastup imaju već danas na Pionirskom prvenstvu BiH u Tuzli.

Odličan nastup ovog vikenda na Međunarodnom atletskom mitingu u Osijeku zabilježio je i atletičar AK „San“ iz Prnjavora Kristijan Marić, u disciplini skok u dalj.

On je skočivši 6 metara i 7 centimetara oborio dosadašnji lični rekord postavljen prije samo sedam dana na mitingu u Šentjuru .

Predsjednik AK „San“ Dalibor Vrhovac pojasnio je u izjavi Srni da je Marić osvojio prvo mesto u Osijeku sa novim ličnim rekordom koji je za 28 centimetara duži od prethodnog.
„Kristijan je bio ubjedljiv, ‘letio’ je preko šest metara, a koliki je ovo uspjeh govori činjenica da je to za čak 74 centimetara duže od skoka koji je imao prošle godine“, rekao je Vrhovac.

Atletski klub ”San” iz Prnjavora naredne nastupe imaće 10. i 11. maja na Međunarodnim atletskim mitinzima u Banja Luci i u Zagrebu.