Poslije velike borbe poraz u Prnjavoru

U okviru zaostale utakmice 13. kola ekipa KK Mladost Bulldogsa dočekala je pred punom dvoranom prvoplasiranu ekipu Huntersa iz Prijedora. Kao što se i očekivalo, od samog starta viđena je tvrda i neizvjesna utakmica.

Poveli su naši momci i imali blagu prednost tokom čitavog poluvremena na krilima centarske linije. Skok je funkcionisao odlično ali u odbrani.

Gostujući igrači su bili raspucani van linije 6,75 te se naša ekipa nije mogla odlijepiti na veću razliku. Ekipa Huntersa bolje privodi kraju poluvrijeme i odlazi na odmor sa minimalnom prednošću od plus 1. Sredinom drugog poluvremena zaigrala je naša ekipa najbolju košarku na utakmici i došla na maksimalnih plus 12. Odlično je funkcionisala igra u oba smjera što je dalo rezultata.

Ipak, agresivnom odbranom gosti su istopili prednost naše ekipe i na kraju stekli blagu prednost.

Promašili su naši momci neke bitne šuteve i gosti su otišli na plus 6. Na kraju su gosti uspjeli privesti utakmicu kraju za konačnih 61:69.

KK Mladost Bulldogs 61:69 KK Hunters Prijedor