Poraz Ukrine pred domaćom publikom

Ligaškim utakmicama za vikend su nastavljena odbojkaška uzbuđenja. U okviru trećeg kola Druge lige Republike Srpske, odbojkašice prnjavorske Ukrine, ugostile su na svom terenu OK “Laktaše”.

U prva dva kola u kojima su zabilježile polovičan uspjeh, jedna pobjeda i jedan poraz, Prnjavorčanke su gostovale. Treće kolo donijelo je prvi nastup na domaćem terenu ove sezone. Protivnik je reklo bi se bio po mjeri, pa se očekivalo da odbojkašice Ukrine mogu do drugog ovosezonskog trijumfa. To se ipak nije desilo, gošće iz Laktaša su sa 3:0 u setovima slavile pobjedu. Najjači otpor Ukrina je pružila u prvom setu, koji je na kraju otišao na starnu Laktaša 25:20. Gostujuće odbojkašice su drugi i treći set riješila u svoju korist rezultatom 25:15, 25:16, te su stigle do drugog trijumfa ove sezone.

Nakon tri odigrana kola, trenutni lider na tabeli je OK “Servitium” sa maksimalnim učinkom od tri pobjede iz isto toliko utakmica. Laktaši se nalaze na trećoj poziciji, dok je Ukrina drugim uzastopnim porazom pala na petu poziciju. U sljedećem kolu prnjavorske odbojkašice gostovaće u subotu ( 12.11. ) u Brodu kod ekipa OK “Mladost”, koja trenutno zauzima posljednju poziciju na tabeli. Ekipa iz Broda je u prva tri kola upisala sva tri poraza rezultatom 3:0.