Poraz nakon velike borbe

U okviru 14. kola ekipa KK Mladost Bulldogs ugostila je ekipu KK Pliva iz Šipova.

Utakmicu su obe ekipe otvorile izuzetno čvrsto te je viđen jako malo broj poena na obe strane. Ipak gosti uz malo bolju realizaciju šuta završavaju četvrtinu u svoju korist 14:11.

Domaći igrači uhvatili su ritam u drugoj četvrtini te su uspjeli spustiti prednost na poluvremenu na -2. U trećoj četvrtini potpuni egal na obe strane uz i dalje izuzetno čvrste odbrane.

U ključnoj, četvrtoj četvrtini gosti bolje otvaraju utakmicu i odlaze na plus 9 ali domaći igrači uz sjajno navijanje sa tribina vraćaju utakmicu na minus dva. Imali su Prnjavorčani napad za izjednačenje ali su propustili svoju šansu.

Popaja je pogodio ključnu trojku i odveo Plivu do pobjede. Sve pohvale za prnjavorsku publiku koja je nosila prnjavorsku ekipu u drugom poluvremenu.

KK Mladost Bulldogs 53 : 61 KK Pliva Šipovo