Pioniri Sloge pobjednici turnira u Mostaru

Juče je u Mostaru održan 2. Velež Summer Cup na kome su učestvovale ekipe RK Hercegovina Nevesinje, RK Olimpiko Sarajevo, RK Briješće Novi Grad Sarajevo, RK Sloga Prnjavor i domaćin RK Velež Mostar. Turnir se igrao u pionirskoj i kadetskoj kategoriji, a prnjavorski pioniri bili su najbolji u svom uzrastu.

Pioniri RK Sloga Prnjavor u polufinalnoj utakmici ubjedljivo su savladali ekipu RK Olimpiko iz Sarajeva, rezultatom 26:15. Od prvog minuta utakmice prnjavorčani su nametnuli svoj ritam igre i kako je utakmica odmicala samo su povećali razliku. U drugoj polufinalnoj utakmici ekipa RK Hercegovina iz Nevesinja porazila je domaću ekipu RK Velež Mostar, rezultatom 19:14 i tako izborila veliko finale turnira.

Veoma kvalitetna utakmica odigrana je u finalu, gdje su pioniri Sloge mnogo bolje otvorili utakmicu, poveli 4:0. Nakon toga rukometaši iz Nevesinja hvataju priključak i dolaze na -1 (5:4). Poslije time out trenera Šljivića, prnjavorčani ponovo igraju odlično i odlaze na najveću prednost +6 (12:6). Do kraja prvog poluvremena pioniri iz RK Hercegovina uspijevaju smanjiti prednost na -3 za konačnih 17:14 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme igralo se dosta izjednačeno, rukometaši iz Nevesinja su uspjeli u par navrata prići na -1, ali su smireni Biber, Kovač i Debeljak golovima u napadu održavali prednost prnjavorčana tokom čitavog drugog poluvremena. U finišu utakmice igrači Sloge ponovo dolaze do +3 (29:26), što su uspjeli sačuvati do kraja utakmice za konačnih 30:29 i veliku pobjedu.

Za najboljeg igrač turnira (MVP) proglašen je Mihajlo Biber iz RK Sloga Prnjavor, dok je najbolji golman turnira Faris Čolić iz RK Velež Mostar.

Konačni plasman ekipa na 2. Velež Summer Cupu:
1. RK Sloga Prnjavor
2. RK Hercegovina Nevesinje
3. RK Velež Mostar
4. RK Olimpiko Sarajevo

Prvim mjestom u Mostaru, pioniri Sloge završili su izuzetno uspješnu sezonu 2022/23. U protkloj sezoni pioniri Sloge zauzeli su 5.mjesto na završnici Republike Srpske, 3.mjesto u Omladinskoj ligi RS RS, osvojili su zlatnu medalju na Međunarodnom rukometnom turniru “Mika 2023” Prnjavor i bronzanu na Međunarodnom rukometnom turniru “Zenica Cup 2023”.

Za omladinske selekcije RK Sloga Prnjavor nema odmora, sa treninzima se nastavlja svaki dan na igralištu kod Srednje škole a početkom jula planiran je odlazak na Međunarodni rukometni kamp Rastimo u Svilajnac (Srbija). Uz kluba pozivaju sve dječake od 7 do 14 godina da dođu na trening i počnu trenirati rukomet. Za vise informacija, možete kontaktirati trenere na brojeve telefona 066 433 397 (Mile) i 066 617 262 (Uglješa)