Petrović nastavio nizati uspjehe

Na teniskom dvoranskom prvenstvu BiH za uzrast do 16 godina, koje je održano u Sarajevu, Prnjavorčanin Dražen Petrović osvojio je treće mjesto.

U prvom kolu, Petrović je bio slobodan, da bi u drugom snage odmjerio sa Emirom Memagićem kojeg je porazio 6:4, 6:2. U osmini finala čekao ga je Vladan Tadić, nakon velike borbe, Prnjavorčanin je na kraju slavio 6:4, 3:6, 6:4. Iscpljujući meč u osmini finala, nije ostavio traga na Petroviću, koji je u četvrtfinalu vrlo lako i uvjerljivo savladao Andreja Đokića 6:1, 6:1.

Još jedan korak dijelio je talentovanog prnjavorskog tenisera od finala. U polufinalu ga je čekao Luka Puljić, koji je trijumfovao 6:3, 7;6. Ispostavilo se kasnije da je Petrović poražen od prvaka, s obzirom da je Puljić slavio i u finalnom meču.

Osvajanje trećeg mjesta predstavlja još jedan u nizu velikih uspjeha, do kojih je talentovani teniser iz Prnjavora stigao. Ako se po jutru dan poznaje, pred Petrovićem bi mogla biti uspješna 2017. godina.