Odlična futsal predstava u Prnjavoru izmedju KMF Obilić i KMF Gradiška u okviru 12. kola Druge lige RS grupa Zapad

Oko pedesetak ljubitelja futsala imali su sta da vide u  utakmici odigranoj u SD Sloga u Prnjavoru.

Domaćinu ekipi Obilica na megdan je dosla uvijek nezgodna i iskusna ekipa iz Gradiske, koja je utakmicu bolje otvorila i poslije gresaka igraca Obilica, dosla do prednosti od 2:0, golovima Ostojica u 2 min, i Savkovica u 12 min. Igraci Obilica su stalno napadali ali bezuapjesno, medjutim da gledaoce ocekuje zanimljivo drugo poluvrijem nagovjestili su Maleševic i Remic, koji su poslije sjajno izvedenog prekida u 19 minuti smanjili rezultat na 2:1, a odmah minut kasnije i rezutatski se potpuno vratili u utakmicu, 2:2 je bio rezultat kojim se otislo na poluvrijeme.

Obilic ponovo u prve minute drugog poluvremena ulazi nesigurno sto iskusna ekipa Gradiške kaznjava u 24. minutu  i  drugim golom Ostojica dolazi do vodatva od 3:2.  Nakon toga nastavljaju se napadi obe ekipe da bi u 29. minutu Malesević iskoristio gresku igraca Gradiske i sa svoje polovine sjajno pogodio i svojim drugim golom na utakmici izjednacio rezultat na 3:3. Obilic nakon toga nastavlja sa napadima i pritiscima na protivnicki go, sto se isplatilo u 31.minutu kada Mihajlovic poslije šuta , napucava Latinovica i na nesreću igrača Gradiske lopta ulazi u mrezu golmana Kisina i Obilic vodi 4:3. Da nije kraj uzbudjenjima, pobrinuo se svojim drugim golom Savkovic, kada je poslije sjajne akcije sa “viskom” ekipa iz Gradiske u 35.  minutu izjednacila rezultat na 4:4. Da sva tri boda ostanu u Prnjavoru pobrinuo se svojim drugim golom Remic u 38 minuti kada je odlicnim šutom pogodio protivnicki gol.

To je bio i konacan rezutat sjajne utamice pune uzbudjenja u Prnjavoru u kojoj je Obilić zasluzeno slavio. Ovom pobjedom Obilic je izbio na 3. mjesto na tabeli.

Ekipu iz Prnjavora ocekuju jos dva kola u ovoj sezoni i to protiv ekipe “Šampiona”  u Prnjavoru sledeci vikend i  gostovanje kod posljednje ekipe na tabeli, ekipe iz Kozarske Dubice.