Nova pobjeda rukometaša Sloge

Sinoć su rukometaši Sloge u Banjoj Luci stigli do devete pobjede zaredom. Predvođeni Okanovićem i Šljivićem prnjavorski rukometaši slavili su važnu gostujuću pobjedu protiv ekipe ORK BL, rezultatom 26:25.

U zaostaloj utakmici 18.kola Druge m:tel lige Republike Srpske rukometaši Sloge upisali su novu pobjedu. Na teškom gostovanju u Banjoj Luci pobijedili su ekipu ORK BL poslije velikog preokreta, rezultatom 25:26 (17:12).

Samo otvaranje utakmice pripalo je domaćim rukometašima, koji su već u prvih 10′ napravili tri gola prednosti (6:3). Serijom 4:0 prnjavorčani dolaze do prve prednosti 6:7 u 13′. Nakon serije gostiju, još veću seriju prave domaći rukometaši i u 20′ odlaze na +4 (11:7). Nakon toga uslijedio je ponovo bolji period za rukometaše Sloge, koji u 26′ dolaze na -1 (13:12). Posljednje četiri minute prvog poluvremena pripale su rukometašima BL, koji novom serijom 4:0 odlaze na najveću prednost +5 i za konačnih 17:12 nakon 30 minuta igre.

Drugo poluvrijeme na početku je donijelo igru gol za gol (19:14) u 35′. Nakon toga gostujući rukometaši ubacuju u brzinu više, prije svega zahvaljujući timskoj igri u odbrani predvođenoj odličnim Milovanom Šljivićem na golu nisu dozvolili domaćim igračima 13 minuta da postignu pogodak. U tim trenucima u napadu je nezaustavljiv Malik Okanović koji serijom prodora i maestralnih golova vraća goste u rezultatski egal. Odličan period igre u odbrani, uz nezaustavljivog Okanovića kojeg su pratili Veljančić i Žunić donio je rukometašima Sloge seriju 7:0 i najveću prednost +2 u 47′ (19:21). Od 47′ do 58′ igralo se nervozno sa obe strane i sa mnogo grešaka. U posljednje tri minute utakmice rukometaši Sloge ušli su sa dva gola prednosti (23:25). Domaći rukometaši nisu se predavali i uspjeli su 40 sekundi prije kraja doći do izjednačenja 25:25. Prije posljednje akcije trener gostiju, Glamočić, zatražio je minutu odmora da se pripremi posljednja akcija. Odličnu akciju i utakmicu krunisao je Okanović golom sedam sekundi prije isteka vremena za pobjedu prnjavorčana, konačnim rezultatom 25:26.

Najzaslužniji za pobjedu rukometaša Sloge bili su Malik Okanović sa 10 golova i Milovan Šljivić sa 16 odbrana. Treba istaknuti i Miloša Žunića sa 5 golova, kao i Miloša Veljančića sa 3 gola. Kod domaćih rukometaša najraspoloženiji je bio Đukić Radovan sa 5 postignutih golova.

Ovom pobjedom rukometaši Sloge  sada imaju 25 osvojenih bodova (12 pobjeda, 1 remi i 3 poraza) i nalaze se na 2.mjestu ligaške tabele. U subotu, 30.aprila, od 16.30 časova u Sportskoj dvorani Sloga Prnjavor dočekujemo lidera prvenstava, ekipu  ORK Čelinac.