Nova pobjeda rukometaša “SLOGE”

Rukometaši Sloge sinoć su u okviru 17.kola Druge m:tel lige Republike Srpske na domaćem parketu slavili novu pobjedu, protiv ekipe ORK “Sava” Brod, rezultatom 40:29.

U odličnoj atmosferi, domaći igrači furioznom igrom u prvih 10 minuta praktično su riješili pitanje pobjednika, kada odlaze na velikih +7 (8:1). Gosti iz Broda nakon minute odmora, konsolidovali su redove i do kraja prvog poluvremena igraju gol za golom, za konačnih 20:13 nakon prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje otvaraju gosti iz Broda, koji prave prvo seriju 4:0, a kasnije i 3:0 za potpuni povratak u utakmicu 22:20. Nakon time outa trenera Glamočića, rukometaši Sloge ponovo igraju bolje i vraćaju ubjedljivu prednost. Na kraju su mladi domaći igrači podigli prednost na maksimalnih 11 golova razlike za konačan rezultat 40:29.

Treba istaći da je u domaćem timu čak 12 različitih strijelaca bilo, a najefikasniji bili su Miloš Veljančić sa 10 golova i Miloš Žunić sa 7. Kod gostiju najraspoloženiji bili su Želemir Dragoljević sa 12 golova i Dejan Stanković sa 8.

Ovo je za prnjavorske rukometaše osma pobjeda zaredom, sa kojom su se učvrstili na drugoj poziciji sa 23 osvojena boda. Prvoplasirana ekipa ORK Čelinac ima pet bodova više – 28, dok ekipa ORK Sava Brod još čeka na prve bodove.