Minimalac vrijedan tri boda

U 20. kolu druge lige RS fudbaleri Ljubića su u SRC “Borik” savladali ekipu Jedinstva iz Žeravice 1:0.

Od samog starta utakmice gosti su pokazali da su u Prnjavor došli sa namjerom da se nadigravaju, pa su u većem dijelu prvog poluvremena bili bolji protivnik. Sedmi minut susreta je ponudio odličnu priliku za goste. Milaković je sjajno prošao po lijevoj strani, te prezicnim pasom uposlio Huskića koji je dobro šutirao, ali je još bolje odreagovao čuvar mreže Ljubića Radulović. Usledio je period igre između dva kaznena prostora u kojem nije bilo većih prilika sve do 24. minuta kada je nakon jedne dobre akcije Jedinstva, šutirao Lazić ali je Radulović još jednom bio na visini zadatka. Prnjavorčani su prvi put ozbiljnije priprijetili u 40. minutu kada je udarac Prodanovića zaustavio čuvar mreže gostiju Vasić. Igrao se 44. minut kada je Ljubić poveo. Najprije je B.Žižak sjajno iznio loptu iz zadnje linije, precizno uposlio A.Žižka, koji je ušao u kazneni prostor, dobro šutirao, ali je Vasić izbacio loptu u korner. Nakon dobrog ubacivanja iz kornera, Ančić je glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo plavih od 1:0. Na prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu čekalo se do 53. minuta kada je gostujući napadač Huskić šutirao, ali je njegov udarac prohujao tik iznad prečke. Na dobru priliku gostiju, Ljubić je uzvratio još boljom. Najprije su dobro kombinovali Subić, Deket, Prodanović, da bi lopta došla do Ančića koji šutira sa vrha kaznenog prostora ali je lopta prohujala iznag prečke. Samo minut kasnije A.Žižak se našao u prilici, dobro šutirao, ali je čuvar mreže gostiju još jednom dobro reagovao. Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 78. minuti kada je Adamović faulirao napadača gostiju u kazenom prostoru, a arbitar Antić pokazao na bijelu tačku. Ipak gosti nisu uspjeli doći do poravnanja, Perić je snažno šutirao ali je lopta pogodila prečku. Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika, pa se i rezultat nije mijenjao. U jednoj rovovskoj borbi na kraju je Ljubić bio spretniji i sretniji te je na svoj konto upisao tri vrijedna boda.

U sledećem kolu “plavi” će ponovo biti domaćini, kada će gost Prnjavora biti ekipa Željezničara iz Doboja.