Medalje po navici

Nakon kraće pauze, ponovo su bili aktivni članovi AK “Prnjavor”, koji su minulog vikenda učestvovali na Prvenstvu Republike Srpske za seniore, koje je održano na Sokocu.

Lijepa tradicija nije ni ovog puta iznevjerena. Reklo bi se, gdje su atletičari tu su pobjednička postolja i medalje. Bogatoj kolekciji odličja sa raznih takmičenja, Prnjavorčani su pridodali još šest medalja. U trci na 1.500 m Jelena Gajić osvojila je zlatnu medalju, čime je titulama prvaka Bosne i Hercegovine u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji dodala titulu prvaka Republike Srpske. Sa dvije srebrne medalje okitio se Miloš Popović. On je u trkama na 400 i 1.500 metara drugi prošao kroz cilj, dok je trku na 3.000 metara, završio kao četvrtoplasirani. Na pobjedničkom postolju našlo se još troje prnjavorskih atletičara. Bronzanu medalju u trci na 1500 metara, osvojio je Đorđe Đukić. Medalje istog sjaja osvojili su i Božidarka Kalinić u trci na 5.000 metara, te Amer Ćuran u disciplini 5.000 metara brzo hodanje.

Pred novim izazovima prnjavorski atletičari će se naći krajem avgusta, kada je na rasporedu Prvenstvo Republike Srpske  u kategorijama cicibana i juniora.