Ljubiću bod u Brodu!

Fudbaleri Ljubića su okviru 17. kola Druge lige Rs, gostovali kod ekipe Liješća u Brodu. Utakmica je završena podjelom bodova, rezultatom 1:1.

Početak susreta je protekao u početnom ispitivanju snaga, uglavnom se igralo između dva kaznena prostora, bez izglednijih prilika. Igrao se 14. minut susreta kada je Ljubić prvi put ozbiljnije priprijetio. Prodanović je dobro proigrao Segića koji se našao u šesnaestercu Liješća, ali njegov pokušaj nije okrunjen pogotkom. Tri minuta kasnije i domaći su prvi put priprijetili, vezni igrač Šarić je šutirao, ali je njegov udarac završio u naručju čuvara mreže Ljubića. Igrao se 22. minut kada je Prodanović preciznim pasom proigrao A. Žižka, koji je ušao u kazneni prostor, ali na njegov centaršut nisu najbolje odreagovali napadači gostiju. Pet minuta kasnije domaći su ponovo priprijetili, lijevi bek Ždrnja se dobro ubacio, šutirao, ali je Radulović još jednom bio na visini zadatka. Nije se dugo čekalo na novo uzbuđenje, igrao se 33. minut susreta kada je Prodanović još jednom sjajno proigrao Ančića koji se našao sam na ivici peterca, ali njegov udarac uspjeva da zaustavi čuvar mreže domaćih Mitrić, u nastavku akcije još jedna dobra prilika za Ljubić, ali je mreža ostala netaknuta. Par minuta poslije akteri akcije Ljubića ponovo su bili Prodanović i Ančić, nakon dubinskog proigravanja Prodanovića, napadač Ljubića izlazi jedan na jedan sa golmanom domaćih, ali mu lopta bježi, što je bilo dovoljno čuvaru mreže Mitriću da je pokupi u svoje naručje. Na odmor se otišlo sa početnih 0:0. U nastavku se čekalo 6 minuta do prve izglednije prilike, najprije je Ančić šutirao, a golman Liješća izbacuje loptu u korner. Nakon dobro izvedenog kornera, dobro je skočio B.Žižak, ali je Mitrić još jednom spasio svoju mrežu. Igrao se 56. minut susreta kada su domaći poveli, smušenost odbrane Ljubića iskoristio je brzonogi Stjepanović koji se sjurio u šesnaesterac Ljubića, Ćirković ga sapliće, a arbitar Vukota iz Gradiške pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Grozdanić za 1:0. Nakon primljenog pogotka, Ljubić je zaigrao još ofanzivnije, u 65. minutu Prodanović sjajno šutira sa dvadesetak metara, ali golman Liješća je još jednom bio dobro postavljen. Samo minut kasnije Segić šutira sa polu-distance ali je njegov udarac prohujao pored stative. U 69. minutu susreta „plavi“ su uspjeli da izjednače, nakon dobre akcije, Ančić spušta loptu B.Žižku koji je manirom iskusnoga golgetera pospremio loptu iza leđa nemoćnog Mitrića. Samo dva minuta kasnije domaći su imali kolosalnu priliku da ponovo dođu do prednosti , Stjepanović se nakon sjajnog dubinskog proigravnja našao oči u oči sa čuvarom mreže Ljubića, koji je uspješnom intervenciom sačuvao svoju mrežu. U finišu susreta Ljubić je propustio priliku da odnese sva tri boda. Segić je kao brzi voz projurio desnom stranom, idealno centrirao, na petercu se sam našao A. Žižak ali je njegov udarac završio visoko preko gola. Do kraja susreta je još priprijetio Deket ali ni njegov udarac nije završio u mreži, pa je susret završen podjelom bodova.

U sledećem kolu fudbalere Ljubića očekuje težak ispit na domaćem terenu, kada će ugostiti ekipu Dobojske Sloge, koja pretenduje na plasman u Prvu ligu.