Ljubić porazom završio sezonu

U posljednjem kolu Druge lige RS, fudbaleri Ljubića gostovali su u Modriči gdje su poraženi 2:1.

Zavjesa na drugoligaški karavan spuštena je juče. Nakon 15 proljetnih kola fudbaleri odlaze na zasluženi odmor. Sezounu je Ljubić otvorio porazom u Laktašima, a na isti način je i zatvorio u Modriči. Domaći u vodstvo dolaze u 56. minuti, kada je precizan sa bijele tačke bio Radić. Radost Modričana nije dugo trajala, deset minuta kasnije Segić poravnava rezultat. Ipak finiš susreta još jednom je bio koban za Prnjavorčane. Igrao se 87. minut kada Sarkić trese mrežu Ljubića za 2:1. To se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Sezonu koju su odigrali po sistemu toplo-hladno, “plavi” su završili na 11. poziciji. Konačnim plasmanom na tabeli u taboru Ljubića ne mogu biti zadovoljni. Lošije odigran jesenji dio u kojem su se Prnjavorčani pretplatili na neriješene ishode, doveo je do promjene na kormilu. Dolaskom Milorada Segića na mjesto šefa stručnog štaba, proljetni dio je nešto bolje odigran, posebno na domaćem terenu gdje su redom padale ekipe iz gornjeg doma tabele. Izuzimajući trijumf u Milosavcima, ostali gostujući tereni su ostali neosvojiva tvrđava za Ljubić. Jesen koju je obilježilo rasipanje bodova na domaćem terenu, i proljeće prepuno blijedih partija u gostima rezultirali su na kraju 11. mjestom. Da je moglo bolje, moglo je. Ipak crni scenari je izbjegnut, drugoligaški status je sačuvan, a to je i bio primarni cilj. Šta će donijeti ljetna pauza, pokazaće dani koji slijede. Svim prnjavorskim zaljubljenicima u fudbal će biti draže, u novoj sezoni vidjeti Ljubić kako se bori za prvoligaški status, nego strepnju i grčevitu borbu za očuvanje drugoligaškog.