Ljubić odložio šampionsko slavlje Nevesinja

Danas je u SD “Sloga” u Prnjavoru odigrana zaostala utakmica 10. kola Prve futsal lige Rs u kojoj su snage odmjerili Ljubić i Nevesinje. Prnjavorčani su bili više nego ubjedljivi, pa je konačan rezultat na semaforu pisao 8:1.

Premda se podiglo dosta prašine oko pomenute utakmice ona je danas konačno i odigrana.Prvobitan termin utakmice je bilo 10. kolo, međutim usled nedolaska gostujuće ekipe, utakmica je registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist Ljubića. Ali nakon uložene žalbe od strane Nevesinja, donešena je odluka kojom je naloženo odigravanje nove utakmice. I poslije nove utakmice bodovi su ostali na starom mjestu. Ljubić je od samog starta krenuo ofanzivno, sa željom da riješi pitanje pobjednika što prije. Već u ranoj fazi utakmice domaći su poveli pogotkom Ćirkovića, da bi do kraja prvog poluvremena prednost narasla na 4:0. U nastavku je viđena ista priča, na terenu je postojala samo jedna ekipa, a sve što su gosti uspjeli uraditi u ovom susretu je počasni pogodatak kojim su smanjili rezultat na 7:1. Ipak završnu riječ je imao Ljubić, tačku na i je stavio A. Žižak postavivši konačnih 8:1.

Ljubić ni sa ovom pobjedom nije prebrinuo sve brige oko opstanka, pa će poslednje kolo ponuditi dosta uzbuđenja kako u borbi za šampionskom titulom, tako i u borbi za opstanak. Nevesinju će u poslednjem kolu biti dovoljan i bod da se okiti šampionskom titulom, dok je posebno zanimljiva borba za opstanak gdje će se između Ljubića, Sokratesa i Brčkog tražiti putnik u niži rang takmičenja. Ono što je dobro za Prnjavorčane je da će u poslednjem kolu na svom parketu dočekati Ljubinje, pa je za očekivati da uz osvojena nova tri boda i sledeće sezone budu dio prvoligaškog karavana.