Kristina Stojković Seniorski prvak Bosne i Hetcegovine FOTO

Na Seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom na Kamberovića polju u Zenici atletičari Atletskog kluba “SAN” iz Prnjavora ostvarili su fantastičan uspeh i osvojili pet medalja. Jednu zlatnu, dve srebrene i dve bronzane.

Zlatnu medalju i prvu Seniorsku Titulu Prvaka Bosne i Hercegovine za Atletski klub “SAN” od njegovog osnivanja 2017. godine, osvojila je Kristina Stojković u trci na 400 m. Kristina je osvojila i četvrta mesta u trkama na 100 i 200 m gde je malo falilo da se okiti medaljama. Ovo je najbolja moguća nagrada za Kristinin 18. rođendan koji je 25. juna.

Dve srebrene medalje i Seniorske Titule Vice prvaka Bosne i Hercegovine osvojila je fantastična Belma Ćuran u trkama na 100 m prepone i 400 m prepone. Malo sportske sreće je nedostajalo Belmi da se okiti sa još medalja u disciplinama bacanja koplja i skoka s motkom.

Uspeh su upotpunili Jovana Mitrović i Kristijan Marić osvajanjem bronzanih medalja u trkama na 400 m prepone i 3000 m stipl prilikom kojih su isrčali svoje lične rekorde.

Pred atletičarima atletskog kluba “SAN” iz Prnjavora nema predaha jer ih već u subotu i nedelju u Sarajevu očekuje Juniorsko Prvenstvo Bosne i Hercegovine, koje je ujedno i poslednja prilika sa se ispuni norma za nastup na Balkanskom prvenstvu koje se sredinim jula održava u Denzeliju u Turskoj.

Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering koji nam pomažu u gorivu za odlaske na takmičenja.