Komšijski derbi pripao Prnjavorčanima

Fudbaleri Ljubića su izborili pobjedu u posljednjem jesenjem kolu prvoligaškog karavana jer su na domaćem terenu pobijedili komšijskim Tekstilac iz dervente sa 2:0.

Oba pogotka u drugom poluvremenu postigao je Andrej Bosnić, u 69. i 79. minutu i tako svom timu obezbijedio veoma važne bodove u borbi za opstanak u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske. Trener domaćih Milan Stanivuković uspio je da nadmudri kolegu na klupi “krojača” Ognjena Koromana.

Ljubić – Tekstilac 2:0 (0:0)

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru. Gledalaca: 100. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Strijelac: 1:0 Bosnić (69), 2:0 Bosnić (79). Žuti kartoni: Bosnić (Ljubić), Kojić, Duspara, Obradov (Tekstilac).

LJUBIĆ: Mitrović, Radaković (od 84. Jevtić), Jagodić, Džombić, Milanović (od 76. Jugović), A. Žižak, Subić, Bosnić, Ćetojević, Vidović, Mišić (od 61. Čudić).

TEKSTILAC: Simić, Marić, Ćorić (od 75. Đuričić), Jolović, Kojić, Prljeta, Duspara (od 61. Bašić), Ćalić (od 75. Brković), Miljanović (od 54. Obradov), Ignjić, Zeljković.