Kišni ples Sokolova: Slavija ubjedljiva protiv Ljubića

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 4. kolu savladali Ljubića iz Prnjavora sa 4:0 i tako nastavili sa odličnim igrama na startu sezone u Prvoj ligi Republike Srpske.

Odavno Istočno Sarajevo nije pogodilo takvo nevrijeme i oluja kao što je bilo pred i tokom ove utakmice. Pola sata prije početka meča, dok su igrači bili na zagrijavanju, nebo se spustilo nad SRC „Slavija“ i gotovo sat i po kiša je padala izuzetno jakim intezitetom i uslove za odigravanje utakmice dovela do granica regularnosti.

U takvim okolnostima, igrači i jedne i druge ekipe zaista su heroji, jer su u prvom poluvremenu bili i iznad granica svojih mogućnosti, jer je bilo gotovo nemoguće i samo stajati na takvoj kiši, a kamoli igrati utakmicu.

Ne može se niti jednima niti drugima zamjeriti bilo šta, trudili su se, pokušavali igrati i nešto iskreirati prema naprijed, ali jednostavno, to je gotovo bilo nemoguće. Aktivniji su pred protivničkim golom bili domaći. U 24. minuti bilježimo prvi šut u okvir gola, Badić brani pokušaj Arbinje. Sedam minuta nakon toga Arbinja je uspio nekako da prođe po desnoj strani, ubaci u sredinu gdje se napadu priključio Vladan Mandić, ali lijevi bek Slavije šutira preko gola.

Do vodećeg gola Sokolovi stižu u 39. minuti utakmice. Hamza Kaljić je izveo korner, a poslije gužve u kaznenom prostoru, Danijel Erić šutira, a lopta se od Đorđa Avdalovića odbija u gol za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena Slavija dolazi i do drugog gola. Stefan Radaković je oborio u kaznenom prostoru Hamzu Kaljića, a Luka Asentić je siguran sa bijele tačke za 2:0.

Drugo poluvrijeme igralo se u znatno prijatnijim uslovima za igru. Kiša je potpuno stala, ali su posljedice nevremena bile vidljive na samom terenu gdje je bilo jako teško kontrolisati samu loptu. Ipak, krenulo je poprilično otvoreno na obje strane, sa željom ekipa da stignu do gola.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Slavija ima dvije šanse pred protivničkim golom. Odmah u prvom napadu pobjegao je Stefan Arbinja odbrani Ljubića, šutira snažno, ali i neprecizno. U narednom napadu prijeti i Đorđe Avdalović, Isak Badić sigurno hvata tu loptu.

U 50. minuti prvi ozbiljniji pokušaj Ljubića na utakmici. Bio je to slobodan udarac na nekih 23-4 metra od gola Nedžibovića, šutirao je Stefan Grahovac i poslao loptu tik pored gola.

Pet minuta kasnije još jedna prijetnja po gol Slavije. Duško Subić je pokupio jednu odbijenu loptu i šutirao, ali nije uspio zatresti mrežu Nedžibovića. U 61. minutu Arbinja ima novu priliku da postigne gol, Isak Badić je još jednom sigurno uhvatio tu loptu.

Do trećeg pogotka Sokolovi dolaze u 65. minutu utakmice. Hamza Kaljić je upisao i svoju treću asistenciju, nakon asistencija za prvi gol, a potom i iznuđenog penala, ubacio je iz slobodnog udarca, a Amar Beširević uspjeva loptu da gurne pored Isaka Badića i donese Slaviji i treći gol na susretu.

Nepunu minutu kasnije još jedna prilika za Sokolove da potpuno dotuku goste iz Prnjavora. Stefan Arbinja je povukao loptu, našao prostor za šut i odradio to jako dobro, ali lopta ide tik pored gola.

Što nije uradio Stefan Arbinja tada jeste Denis Bogučanin u 76. minutu utakmice. Danijel Erić je spojio sa golom rezervistu Sokolova, koji je desetak minuta ranije ušao u igru umjesto Luke Asentića,a ovome u situaciji 1 na 1 nije bilo previše teško da matira Badića za 4:0.

U 89. minuti sjajna šansa da Slavija stigne i do petog pogotka. Stefan Arbinja je povukao kontru, dodao do Bore Mišovića, ovaj iz prve ubacio u sredinu, gdje odbrana gostiju uspjeva da interveniše, ali ostavljaju loptu pravo na nogu Goranu Popoviću, koji šutira preko gola. Ujedno, to je bila i posljednja prilika na utakmici, Slaviša Mazić je nedugo nakon doga svirao i kraj ovog susreta i Slavija stiže do zaslužena tri boda.

SLAVIJA – LJUBIĆ 4:0 (2:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 250
Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)
Strijelci: 1:0 Avdalović 39, 2:0 Asentić 45+1p, 3:0 Beširević 65, 4:0 Bogučanin 76
Žuti kartoni: Tomić, Asentić (Slavija), B. Žižak (Ljubić)

SLAVIJA: Nedžibović, Đerić, Beširević, Popović, Arbinja, Avadalović (od 77. Mišović), Kaljić (od 77. Stojanović), Mandić, Asentić (od 68. Bogučanin), Erić (od 82. Vučinić), Tomić (od 68. Dabić)

LJUBIĆ: Badić, Radaković, B. Žižak, Jagodić (od 59. Jugović), Milanović (od 59. Javorac), A. Žižak (od 69. Segić), Subić, Grahovac, Bosnić (od 90. Todorić), Ćetojević, Bobić