Izviđač Ljubuški i Sloga Prnjavor pobjednici 9. Međunarodnog rukometnog turnira “Mika 2023” Prnjavor

Protekla tri dana u Prnjavoru je odigran deveti po redu Međunarodni rukometni turnir u čast rukometne legende Miroslava Mike Mikerevića. Turnir je okupio 19 ekipa iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, ali i ekipe iz Mađarske i Hrvatske.

Nakon velikih borbi u grupnoj fazi koje su vođene prva dva dana turnira, juče su odigrane polufinalne, finalne i utakmice za plasman. Najuspešnije ekipe bile su RK Izviđač Ljubuški i RK Sloga Prnjavor, koje su pobjednici turnira u svojim kategorijama. Domaća ekipa Sloge jedina je ostvarila svih šest pobjeda na turniru i tako došla do zlatne medalje u kategoriji pionira, dječaka rođenih 2010/11 godine.

Drugo mjesto zauzela je ekipa RK Vinkovci, dok je bronzanu medalju u ovoj kategoriji osvojila ekipa Izviđač iz Ljubuškog. Bez medalje u kategoriji pionira ostala je ekipa RK Cepelin Cazin koja je zauzela 4.mjesto. Najbolji igrač turnira u ovoj kategoriji je Dario Kovač iz domaće ekipe Sloga, dok je najbolji strijelac turnira Lovro Milanović iz RK Vinkovci, a za najboljeg golmana proglašen je Nikola Debeljak iz RK Sloga Prnjavor.

U kategoriji kadeta, pobjednik 9. Međunarodnog rukometnom turnira “Mika 2023” je ekipa RK Izviđač 2 Ljubuški, dok je drugo mjesto zauzela ekipa RK Cepelin Cazin, a bronzanu medalju je osvojila ekipa RK Izviđač 1 Ljubuški. U ovoj kategoriji bez medalje je ostala mađarska ekipa FOT SE Jakab Kézisuli, kojoj je pripalo 4.mjesto. U kategoriji kadeta najbolji igrač turnira je Stipe Boras iz ekipe Izviđač, najbolji strijelac je Ismar Dervišević iz ekipe RK Cepelin Cazin, dok je najbolji golman Ivan Barišić iz ekipe Izviđač Ljubuški.

Za tri dana trajanja turnira odigrano je ukupno 46 utakmica. Prnjavor je posjetilo preko 300 mladih rukometaša, trenera i roditelja i bio je centar rukometnih dešavanja. Turnir je otvorio načelnik opštine, zajedno sa porodicom Mikerević. Oni su ujedno i uručili nagrade najboljim ekipama i pojedincima zajedno sa predsjednikom RK Sloga Prnjavor Vladom Šljivićem.

Iduće godine RK Sloga će organizovati jubilarni 10. Međunarodni rukometni turnir “Mika 2024” Prnjavor gdje su već neke ekipe najavile dolazak i učešće.