Fantastični Prnjavor

Epitet praznika sporta i atletike siguno zaslužuje 25. Međunarodna ulična trka “PRNJAVORSKA PETICA”. Jubilarno izdanje je još jednom privuklo vrhunske atletičare iz Kenije, Rusije, Amerike i jugoistočne Evrope.

Domaći takmičari Atletskog kluba “Prnjavor” su dominirali u dvije od šest glavnih trka u trci pionirki “dr RADOJKOVIĆ” na pobjedničkkm postolju sve tri naše članice osvojile su medalje, zlato i pobjednički pehar je pripao Jovani Radulović, srebrena medalja i titula vicešampiona pripala je Jani Živković, a bronzu je osvojila Neda Radulović.

U jednoj od glavnih trka “KOMERC MALI” juniora na 5000m dvije od tri medalje su pripale članovima AK “Prnjavor”. Juniorski šampion je postao naš član David Mirković osvojivši zlatnu medalju i pobjednički pehar, a treće mjesto i bronzana medalja pripala je našem takmičaru Gregoru Kašiću.

U dječijim trkama je nastupio manji broj naših takmičara osvojivši zlatnu medalju Luka Kalaba na 400m, srebro je pripalo Davidu Đukariću na 300m, a bronzane medalje su osvojili Jana Živković na 500m, Mihajlo Tomaš takođe na 500m, Vukašin Mitrović na 100m u trci cicibana i Filip Radulović u trci na 1200m.

Atletski klub “Prnjavor” se zahvaljuje generalnim pokroviteljima “GRAD PRNJAVOR” i “MINISTARSTVO PORODICE, OMLADINE I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE” i generanom sponzoru “KOMERC MALI”.

Zlatnim sponzorima: “PROSANGEOASTOR” i Štampariji “PETROGRAF”

Srebrenim sponzorima: “MI-TRIVAS”, “NLB BANKA”, Specijalistički centar “dr RADOJKOVIĆ i “PROKOP INŽENJERING”

Bronzanim sponzorima: “LEBURIĆ KOMERC”, “TOPLING”, “WOOD KOLOR”, “CVIJETA”, “BAUMIX”, “BAUMIT”, “VODOVOD”, “DIS EUROSTANDARD”, “MOSER DIS”, Motel “MAXIMILIJAN”, “METALEX”, Svadbeni salon “LUG”, “VITINKA”, “ATOS BANK” i Bravarija “ĐUKARIĆ”.

Takođe zahvaljujemo se svim prijateljima Prnjavorske atletike koji su pomogli u organizaciji 25. Jubilarne trke koje smo istakli na svečanoj pozornici i reklamnim majicama i bilbordu zahvalnosti.
Hvala svima, vidimo se na dvadeset šestoj trci sljedeće godine.