Dominacija Prnjavora u Brčkom

Deset medalja za članove Atletskog kluba “Prnjavor” u okviru 1. Brčko polumaratona.

U glavnim seniorskim trkama na 5000m 1mjesto i zlatnu medalju osvojila je naša Magdalena Katana, dok je dvanestogodišnja Jovana Radulović napravila pravu senzaciju osvojivši srebrnu medalju u seniorskoj kategoriji na 5000m. U muškoj seniorskoj trci naš takmičar Miloš Klindo okitio se bronzanom medaljom i trećim mjestom takođe na 5000m. Stopama Jovane i pravom senzacijom nastavio je i dvanestogodišnji Filip Radulović petoplasirani senior ali zlatna medalja i 1 mjesto u juniorskoj konkurenciji na 5000m.

Magdalena je takođe juniorska prvakinja, a Jovana vicešampionka u juniorskoj konkurenciji na 5000m. Još dva zlata i prva mjesta u dječijim trkama osvojili su Sofija Šušak na 100m i David Mirković na 300m.

Srebrnu medalju osvojila je Neda Radulović na 200m, a bronza je pripala Jani Živković na 400m.

Sledeći nastup naši takmičari imaće sledeće nedelje 3. aprila na domaćem terenu u Prnjavoru na 23. Međunarodnoj trci čuvenoj “Prnjavorskoj petici”