Na izletištu Ivel, u okviru kojeg djeluje Edukativno-razvojni centar, danas je organizovano druženje za djecu sa Kosova i Metohije i njihove domaćine iz Prnjavora, Teslića i Čelinca.
Domaćini su ugostili ukupno 78 mališana sa Kosova i Metohije, kao i isto toliko djece iz porodica koje ih tokom boravka u Republici Srpskoj primaju u svoje domove.

„Čast nam je i zadovoljstvo što smo imali priliku da ugostimo 78 mališana sa Kosova i isto toliko djece iz porodica koje su im domaćini. Iskoristili smo priliku da predstavimo Prnjavor i upoznamo se sa onima koji dolaze prvi put, a svima pružimo gostoprimstvo i družimo se sa onima koji su ovdje već drugi put“, rekao je domaćin današnjeg izleta Slavoljub Samac.
U posjeti Republici Srpskoj borave učenici iz pet osnovnih škola sa Kosova i Metohije. Profesor Aleksandar Stević predvodi grupu od 28 učenika iz Osnovne škole „Milun Jakšić“ Banje, Osnovne škole „Jedinstvo“ Crkolez i Osnovne škole „Radoš Tošić“ Osojane, koji su smješteni u Prnjavoru.

U Tesliću boravi 41 učenik Osnovne škole „Vuk Karadžić“ iz Zvečana, u pratnji profesorice Aleksandre Živković, dok je devet učenika Osnovne škole „Sveti Sava“ iz Žerovnice, zajedno sa profesoricama Slobodankom Minić i Anđelom Zahitović, smješteno u Čelincu.
Tokom današnjeg izleta na Ivelu djeca su uživala u brojnim sadržajima, među kojima su vožnja čamcem, zip-lajn, kupanje u bazenu, kao i tradicionalne igre poput vučenja konopca i skakanja u vrećama.

Druženje je proteklo u vedroj atmosferi, uz mnogo smijeha, igre i novih prijateljstava.
„Pobjednici smo svi koji smo danas uživali u druženju, sklopili nova prijateljstva i proveli lijepo vrijeme na izletu“, poručili su učesnici ovog susreta.

Boravak djece sa Kosova i Metohije u Republici Srpskoj još jednom je pokazao značaj njegovanja prijateljstva, solidarnosti i međusobnog povezivanja mladih iz svih krajeva srpskog naroda.
Prnjavorinfo.com






