Derbi završen podjelom bodova

Sinoć je odigran dugo očekivani Prnjavorski derbi, gdje su snage odmjerili Ljubić i Obilić. U jednoj neizvjesnoj utakmici, u kojoj su i jedni i drugi žarko željeli pobjedu, na semaforu je na kraju pisalo 5:5.

Mreže su mirovale sve do 7. minuta kada je prvotimac Ljubića, Ančić doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Utakmica je bila prepuna naboja, pa su već u desetom minutu igrači Ljubića napravili šesti akumulirani prekršaj, a siguran izvodjač sa 10m bio je Malčić koji je poravnao rezultat na 1:1. U 16. minuti i igrači Obilića su ispunili bonus akumuliranih prekršaja, pa je udarcem sa 10m Boris Žižak donio novo vodstvo svojoj ekipi. Dva minuta kasnije svojim drugim pogotkom Ančić je povisio rezultat na 3:1. U samom finišu prvog poluvremena „vitezovi“ su se vratili u život, jer je Malčić ponovo bio siguran sa 10m smanjivši rezultat na 3:2, bio je to i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

obilic-ljubic-policija (2)

U nastavku susreta su tek vidjena prava uzbudjenja, prvi je mrežu zatresao Subić povisivši rezultat na 4:2. A onda je usledilo uraganskih tri minuta Obilića, gdje su uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat u svoju korist. Prvo je Danilović smanjio rezultat na 4:3 u 34. minuti, da bi Jovičić vratio stvari na početak u 36. minuti kada je rezultat na semaforu pisao 4:4. U istom minuti za potpuni preokret pobrinuo se Malčić svojim trećim pogotkom. I kada se činilo da će Obilić oodnijeti sva tri boda, u poslednjem minutu susreta Ćirković je uspio da izjednači, čime je postavljen i konačan rezultat 5:5.

Neriješen ishod derbija, znači i da je medjusobni omjer gradskih rivala ostao neriješen, pa će se u nekom narednom derbiju tražiti prilika, da neki od klubova pobjedom, povede i u međusobnim susretima. U sledećem kolu oba Prnjavorska kluba će svoje susrete odigrati na gostujućem terenu, Ljubić će gostovati u Brčkom, dok će Obilić biti gost Ljubinja.