„Buldogsi“ i dalje nezadrživi

Do 13. uzastopne pobjede stigli su danas košarkaši OKK „Prnjavora“, koji su u okviru 15. kola Druge lige RS, gostovali u Kozarskoj Dubici, gdje su porazili Unu 76:53.

Drugačiji scenari malo ko je i očekivao. Favorizovani Prnjavorčani ove sezone su dosta lako na kraj izlazili i sa kvalitenijim ekipama od Une, pa je pobjeda bila realnost i prije samog početka utakmice. Domaći su parirali samo u uvodnim minutama, gdje su imali vođstvo 6:4. Nakon početne prednosti Une, gostujući košarkaši preuzimaju glavnu riječ, te prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist 19:9. Na kraju prvog poluvremena prednost je porasla na već tada nedostižnih 42:16.

U drugih 20 minuta utakmice svjesni činjenice da je pitanje pobjednika riješeno u prvom poluvremenu, gostujući košarkaši su zaigrali opuštenije. Uprkos tome i treći period je otišao na stranu Prnjavorčana 19:17, dok su domaći košarkaši posljednu četvrtinu riješili u svoju korist 20:16.

U redovima „Buldogsa“ osam košarkaša se upisalo u listu strijelaca. Najefikasniji je bio Marić koji je ubacio 19 poena, a pratili su ga Kalabić sa 14 i Slijepčević koji je postigao 13 poena.