“Buldogsi” demolirali Slobodu 26 razlike

Košarkaši OKK “Prnjavor” u prvom kolu Druge lige Republike Srpske, savladali su Slobodu iz Novog Grada 87:61.

U svom premijernom nastupu u novoj sezoni, od samog starta prnjavorski košarkaši nametnuli su svoj ritam, odlučni da dođu do pobjede. “Buldogsi” su od početka utakmice zaigrali jaku odbranu. Nakon početnog vođstva od 3:0, veći dio prve četvrtine domaći košarkaši imali su prednost 3 do 5 poena. Tri minuta prije kraja prve četvrtine rezultat na semaforu je bio 13:6, da bi četvrtina završila 17:8 u korist Prnjavorčana.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši su zaigrali još bolju odbranu, na temelju koje su povećavali svoju prednost. U 15. minutu rezultat je bio 32:11, a na odmor se otišlo sa rezultatom 43:20. Uprkos velikoj prednosti, u drugom poluvremenu prnjavorski košarkaši nastavljaju u istom ritmu. Na početku treće četvrtine gosti su uspjeli smanjiti razliku na 16 poena. Usledilo je nekoliko minuta gdje se igralo koš za koš, a u finišu trećeg perioda “buldogsi” su ponovo zaigrali jaču odbranu, te je rezultat na kraju treće četvrtine glasio 61:41.

Posljednju četvrtinu domaći su otvorili serijom od 10:0. U 33. minuti na semaforu je stajalo 71:41. Treba naglasiti da zahvaljujući sjajnoj odbrani Prnjavorčana, u četvrtoj četvrtini gosti nisu poentirali gotovo šest minuta. Poslednje minute susreta obilježilo je nekoliko dobrih akcija, u kojima su obje ekipe stizale do poena, da bi na kraju na semaforu pisalo konačnih 87:61.

U redovima OKK “Prnjavor” svih 12 košarkaša upisalo se u listu strijelaca. Najefikasniji su bili Slijepčević i Jugović, koji su postigli po 15 peona, dok je Kalabić ubacio 13.