3×3 Prnjavor pobjednik turnira u Lipiku

Ekipa 3×3 Prnjavor pobjednik je turnira u 3×3 košarki koji je u sklopu Pro 3×3 Toura proteklog vikenda odigran na kultnom košarkaškom igralištu dječjeg Doma u Lipiku.

Prnjavorčani su u uzbudljivoj, zanimljivoj i neizvjesnoj finalnoj utakmici koja je u subotu odigrana pred ispunjenim tribinama rezultatom 19:18 pobijedili još jednog predstavnika Bosne i Hercegovine, ekipu Auplastik Živinice.

Pobjednici turnira su košarkaši iz Prnjavora koji putuju u Šibenik na završnicu. Ujedno su osvojili trofej Dražena petrovića, uz odobrenje porodice Petrović.

Za ekipu Prnjavora su u Lipiku igrali Dejan Lazić, Marko Slijepčević, fenomenalno brzi i atraktivni Nemanja Stanković te obrambeno moćni Srđan Tešić koji je u 6 odigranih utakmica podijelio 15-ak blokada. Osim 2.000 eura novčane nagrade, Prnjavorčani su izborili i mjesto na finalnom turniru Pro 3×3 Toura koji će biti održan u Šibeniku 11. i 12. kolovoza.

Uz to košarkaši Prnjavora su osvojili i Trofej Dražena Petrovića koji pobjednici 3×3 turnira u Lipiku osvajaju još od 2008. godine, uz odobrenje obitelji Petrović, a Lipik je poseban jer je jedan od svega tri događaja u svijetu koji službeno dodjeljuju trofej s Draženovim likom. Uz Lipik to su još McDonalds Championship i Kup Dražena Petrovića.

U konkurenciji ekipa iz Hrvatske, Srbije i BiH treće mjesto u Lipiku je osvojila ekipa Zagreb 3BL, a trofeje, priznanja i nagrade najuspješnijima je uručio Vinko Kasana gradonačelnik Lipika.